Informatie en contacten ouders
Een goede samenwerking tussen leerlingen, ouder(s) en onze school zien wij als een succesfactor in de schoolontwikkeling van de leerling. Het is van belang dat we met regelmaat met elkaar in gesprek zijn.
Ieder schooljaar starten we met een startgesprek. Hierin spreken mentor, leerling en ouder(s) af hoe zij het komende schooljaar gaan samenwerken, hoe zij elkaar van informatie voorzien en welke contactmomenten zij met elkaar organiseren.
Gesprekken voeren we met leerlingen en op op bepaalde momenten met leerlingen en ouder(s). Tijdens het lesuur “mentoruur” is er gelegenheid om een gesprek tussen de leerling en mentor te organiseren, en twee maal per jaar tijdens een toetsweek. Indien noodzakelijk vinden er vaker gesprekken plaats.
Samenwerking is maatwerk. We streven de leerling- en ouder betrokkenheid te versterken door tevredenheidsonderzoeken, enquêtes, inspraak van de MR, de leerlingenraad en het organiseren van leerling arena’s. Tijdens deze arena’s kunnen een aantal leerlingen input geven op het onderwijs en welzijn op onze school.
Leerling- ouder contact momenten
Tenminste twee keer per jaar hebben de leerling en zijn/haar ouder(s) contact met de mentor over de studievoortgang tijdens een ontwikkelgesprek. Wij vinden deze contacten noodzakelijk. Het portfolio, ontwikkelingsperspectiefplan en het rapport zijn de onderwerpen van het gesprek.
De leerling bereidt dit gesprek voor en is in het gesprek een volwaardig gesprekspartner en vertelt over de ontwikkelingen.
De ontwikkelingsperspectiefplannen en het rapport zijn voorafgaand aan deze gesprekken aan de leerlingen meegegeven. Aan het eind van het gesprek is het de bedoeling dat een ouder en de leerling het plan voor akkoord tekent.
Omdat we graag zien dat de leerling verantwoordelijkheid leert nemen voor het eigen leerproces en we graag een intensieve samenwerking met ouder(s) en leerling hebben, vinden gesprekken over de voortgang alleen plaats als ouder(s) en leerling hierbij aanwezig zijn. Op verzoek kunnen leerlingen en ouder(s) bij de mentor een gesprek met een vakdocent plannen. Het komt ook voor dat leerkrachten tussendoor ouder(s) te spreken vragen. De leerling wordt hiervan dan ook door ons op de hoogte gesteld.
Behalve de oudergesprekken vinden er, in samenspraak met en op verzoek van de LMR, ook ouderavonden plaats met verschillende algemene thema’s, zoals kennismaking, een algemeen onderwerp, de inrichting van de school, de samenwerking met de symbiosescholen, vakkenpakketkeuze, beroepskeuzevoorlichting en onderwerpen die wij in de lessen behandelen.
Tot slot, wij stellen leerlingen en de ouder(s) zo goed mogelijk op de hoogte van de voortgang en ontwikkeling van de leerlingen en de gang van zaken op school. Dit doen we op school in de mentoruren maar ook via diverse media, zoals telefoon, e-mail, schriftelijke mededelingen (allemaal via de mentor), ouderavonden, via ons oudercommunicatieplatform Social Schools (zie volgende paragraaf) of via bezoeken.
We verwachten van ouder(s) en leerlingen dat zij de school op de hoogte stellen van belangrijke informatie, zodat school, ouder(s en leerlingen tot eventuele nieuwe afspraken kunnen komen.
Laptops
Om bij te dragen aan de digitale ontwikkeling van iedere leerling werken we op het Kentalis College Arnhem dagelijks met laptops in de klas. Komend jaar heeft uw kind een laptop nodig, deze moet u zelf aanschaffen. Door digitalisering van het onderwijs en het maken van digitaal huiswerk is een laptop voor leerlingen noodzakelijk. Deze laptop zal elke dag mee naar school moeten worden genomen en ook weer mee naar huis, voor het huiswerk. Leerlingen die zelf al een laptop hebben, kunnen deze komend jaar meenemen naar Leerpark Arnhem, via wifi kunnen leerlingen dan bij het lesmateriaal. U kunt ook gebruik maken van het aanbod van onze partner The Rent Company. Zij bieden een abonnement aan waarmee u een laptop kunt aanschaffen of kunt huren, inclusief het servicepakket, gedurende de periode dat uw kind bij ons op school zit. Een informatie folder kunt u opvragen bij onze administratie.
Wat zijn de voordelen van een laptop van The Rent Company?
- De laptops zijn geselecteerd, zo heeft uw zoon of dochter altijd het juiste device.
- Bij reparatie ligt op school een leenlaptop klaar.
- De juiste software is geselecteerd en is bij ontvangst al geïnstalleerd op de laptop.
- Schade- en diefstaldekking is inbegrepen.
- Bij de laptop wordt standaard een beschermhoes en een oplader meegeleverd.
Inhoudelijke vragen?
Neem dan contact op met The Rent Company via 085 003 61 50 of mail naar help@rentcompany.nl. Ook kunt u een vraag stellen via de chat op www.rentcompany.nl.
Vrijwillige ouderbijdrage
Sinds schooljaar 2022 - 2023 vragen we geen vrijwillige ouderbijdrage meer. Deze is binnen Kentalis afgeschaft. Kosten voor een kamp, uitje of veiligheidskleding worden wel in rekening gebracht. Hierover informeren wij u via Social schools.
Telefoonbeleid
Bij ons school geldt:
De telefoon is thuis of in de kluis.
Lokale medezeggenschap op locatie
Onze LMR is bestaat uit twee ouders en twee medewerkers. Eén keer per twee maanden komt de LMR bijeen, de directeur van onze school is hierbij aanwezig.
Dit zijn de leden van de raad:
- vacant
- Mevrouw van Perlo, ouder
- Mevrouw Groeneveld, docent;
- Mevrouw Oost, docent
U kunt hen bereiken via het mailadres: kcarnhem@kentalis.nl. De medezeggenschapsdeelraad kiest uit haar midden een voorzitter en eventueel een secretaris.
Interne vertrouwenspersonen en anti-pestcoördinator
We hebben op school twee vertrouwenspersonen voor leerlingen, mevr. Ellen Luteijn en dhr. Klaas-Jan Haaisma. Beide zijn ook aandachtsfunctionarissen sociale veiligheid.
Onze leerlingen kunnen alles met de vertrouwenspersoon bespreken, bijvoorbeeld als zij iets niet willen of durven bespreken met hun leerkracht. Het kan gaan over ongewenst gedrag, maar het kan ook gaan over andere vervelende gevoelens. Het heeft natuurlijk onze voorkeur dat gevoelens van onvrede eerst besproken worden met de direct betrokkenen.